जुमक्याफेमा सम्पन्न भेलाले घन नारायण श्रेष्ठको संयोजकत्वमा १० सदस्यीय तदर्थ समिति बिस्तार, हेर्नुहोस् भिडियो सहित

साहित्यिक शहीद सुब्बा कृष्णलाल अधिकारीको जन्म स्थलमा रहेको श्री निलकण्ठेश्वर माध्यमिक विद्यालयका पूर्व विद्यार्थी हरुको ऎतिहासिक प्रथम भेला सम्पन्न भएको छ । शनिबार भक्तपुरको जुमक्याफेमा सम्पन्न भेलाले घन नारायण श्रेष्ठको संयोजकत्वमा १० सदस्यीय तदर्थ समिति निर्माण गरेको छ । सहसंयोजकमा रविन बस्नेत छन् । सदस्यहरुमा क्रमश: नवराज खडका, विष्णु आले, अरुण अधिकारी,रिता अधिकारी,किशोर श्रेष्ठ,पदम कुमार श्रेष्ठ, प्रदिप बस्नेत,सन्त तामाङ र गुणराज भट्ठटराई रहेका छन् ।कुमार श्रेष्ठ समिति सल्लाहकारका चयन भएका छन् । गठित तदर्थ समितिले ३ महिना भित्र विधान मस्यौदा तयार गर्ने निर्णय भएको छ । विधान मस्यौदा समितिको पहिलो बैठक छिट्टै रहने समिति संयोजक घन नारायण श्रेष्ठ न्युजकिरण डटकम अनलाइन खबरलाई बताए । हाललाई तदर्थ समितिको सचिवमा अरुण अधिकारीलाई जिम्मेवारी दिइएको श्रेष्ठले बताए। विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष शंकर अधिकारीको सभापतित्वमा करीब ५ घन्टा चलेको उक्त भेलामा वागमती प्रदेशका सभासद तारा नारायण श्रेष्ठ प्रमुख अतिथिका रूपमा थिए । श्रेष्ठले पूर्व विद्यार्थी समाजको गठन भएकोमा आफू अत्यन्त खुशी रहेको र १० ,२० लाख समाजलाई सहयोग गर्न पनि तयार रहेको बताएका छन् । उनले थपे, गाउँको सम्वृद्धिको लागि सबै जुट्नु पर्छ । विशिष्ट अतिथको रुपमा बोल्दै बाग्मती प्रदेश मानव अधिकार आयोगका प्रमुख यज्ञ प्रसाद अधिकारी थिए ।उनले पूर्व विद्यार्थीको हैसियतमा आफ्नो भागमा जे जे आइपर्छ त्यसलाई व्यहोर्न तदारुकताका साथ सबै लागौँ म पनि लाग्छु । महेन्द्रोदय मा वि मन्थलीका पूर्व प्रअ तथा अंग्रेजी विषयविज्ञ गुञ्ज बहादुर श्रेष्ठले कार्यक्रमको चर्चा गर्दै प्रभाविलो मन्तव्य राखेका थिए ।उनले भने सबैजना एकजुट हौँ ? को सानो को ठुलो र कुन रंगको भन्ने भन्दानी साँचो पक्षमा लाग्नुपर्छ ।

विद्यालयका पूर्व प्रधानाध्यापक रामचन्द्र अधिकारीले पूर्व विद्यार्थी समाजको गठन र आफूले खेलेको भूमिकाबारे उल्लेख गरेका थिए । हाल विद्यालयको अवस्था र शिक्षण पद्धतिबारेमा प्रधानाध्यापक कुश दाहालले प्रष्ट पारेका थिए । दाहालले बोर्डिङ स्कूलमा झैं पढाइ भइरहेको एक मात्र सरकारी विद्यालय अनि राम्रो विद्यालय बन्दै गएको छ यो विद्यालय ।यो पूर्व विद्यार्थी समाजले त्यसमा सहयोगी भूमिका खेलोस् । पूर्व शिक्षिका सबैको गुरुआमा पार्वती अधिकारी उपस्थित उक्त भेला कार्यक्रममा पूर्व सफल विद्यार्थीहरु क्रमश: कुमार नारायण श्रेष्ठ ,प्रमेश अधिकारी ,समीर अधिकारी ,मुकुन्द काफ्ले ,मिरा काफ्ले,पत्रकार रामकुमार अधिकारी, वकिल सुरज अधिकारीलाई आतिथ्यता ग्रहण गराइएको थियो । कार्यक्रममा सयौँ संख्यामा निर्माण ,यातायात ,सेना प्रहरीमा आवद्ध व्यक्तिहरु सहित सयौ संख्याको उपस्थिति रहेको थियो। कार्यक्रमको आर्थिक व्यवस्थापनका लागि घन श्रेष्ट, अरुण अधिकारी, विष्णु आले र पूर्ण बस्नेतले आर्थिक सहायता गरेका थिए ।

यस्तो छ शनिबार सनसिटी जुम क्याफेमा सम्पन्न पूर्व विद्यार्थी समाजको कार्यक्रम झलक:-