नयाँ पाठ्यक्रम अनुसार प्रश्नपत्र कसरी निर्माण गर्ने सम्बन्धी (तालिम) कार्यशाला सम्पन्न: इकाई प्रमुख राठोर

शैक्षिक सत्र देखि लागू भएको नयाँ पाठ्यक्रमको अध्यापनको करीब आधा वर्ष सकिनै लाग्दा ललितपुरमा कसरी शिक्षक शिक्षिकालाई पाठ्यक्रम ढाँचा अनुसारको प्रश्नपत्र निर्माण गर्ने सम्बन्धी (तालिम)कार्यशाला हालै सम्पन्न भएको छ | कार्याशालाको उद्घाटन शिक्षा विकास तथा समन्वय इकाइ ललितपुरका इकाई प्रमुख निम प्रकाश सिं राठौरले गरेका थिए ।
परीक्षामा विश्वसनीयता र वैधता युक्त प्रश्न निर्माणका लागि सक्षमता मापन (तालिम) कार्यशाला राखिएको जसले शिक्षक शिक्षिकालाई सक्षम बनाउने र पाठयक्रमको सक्षमता पनि पूरा हुने ध्येय रहेको शिक्षा विकास तथा समन्वय इकाई प्रमुख राठोरले बताए ।

विभिन्न संघसंस्थाले बनाएका प्रश्नपत्र खरिद गरेर परीक्षा लिँदा शिक्षकहरुले प्रश्नपत्र नै बनाउन बिर्सिन लागेको भन्ने कटाक्ष पनि(तालिम)कार्यशाला राखिएको प्रभात माविका एक शिक्षकले बताए|

जिल्लाका ६ स्थानीय तहका करिब ५६ जना शिक्षकशिक्षिकाहरू (तालिम) कार्यशालामा सहभागी रहेका थिए।

जसमा वाग्मतीबाट ३ शिक्षक,कोन्ज्योसोमबाट ३ शिक्षक ,महाकालबाट ४ शिक्षक ,गोदावरीबाट ११ ,महालक्ष्मीबाट १३ र महानगरबाट २२ उपस्थित थिए । अनिवार्य ५ विषयका लागि(तालिम) कार्यशाला राखिएको थियो भने सहजीकरणको भूमिकामा आनन्द ढुंगाना ,दिनेशकुमार थापा,तेजप्रसाद पराजुली कुल बहादुर नेपाली ,रामचन्द्र सुवेदी ,अर्जुन घिमिरे ,दया आचार्य ,मनिता श्रेष्ठ र नहकुल दुलाल लगायत रहेका प्रभात उच्च माविका प्रधानाध्यापक तथा NNTA का ललितपुर अध्यक्ष देवी दुलालले जानकारी दिए ।