राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोगले सोध्यो आङटावा कसरी घाइते भए

६ जेठ २०८० काठमाडौं । जिल्ला प्रहरी परिसर, टेकुको हिरासतमा रहेका बेला पूर्वसभासद् आङटावा शेर्पा कसरी घाइते भए भन्दै राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोगले प्रहरीलाई प्रश्न सोधेको छ ।

नेपाली नागरिकलाई भुटानी शरणार्थी बनाएर अमेरिका पठाउँछु भन्दै असूली गरेको गिरोहसँग सम्बन्ध देखिएको आरोप लागेपछि सोमबार शेर्पा आफैं जिल्ला प्रहरी परिसर, टेकु पुगेका थिए । त्यसलगत्तै उनलाई प्रहरीले पक्राउ गरेर हिरासतमा राखेको थियो ।

हिरासतमा भएकै बेला उनी गम्भीर घाइते भएपछि प्रहरीले वीर अस्पताल लगेको थियो । प्रहरीले उनी शौचालय जाँदा लडेर घाइते भएको दाबी गरेको छ भने परिवारले प्रहरीले यातना दिएका कारण घाइते भएको बताएको छ । त्यहीबीच आयोगले यो प्रकरणमा चासो देखाएको हो ।

आयोगले सोमबार जिल्ला प्रहरी परिसर, काठमाडौंलाई पत्राचार गर्दै यातनाका कारण घाइते भएको भन्दै परिवारले बताएको प्रति आफूहरुको ध्यानाकर्षण भएको बताएको छ । ‘पक्राउ पूर्जी समेत जारी नभएको अवस्थामा आफैं बुझ्न प्रहरी कार्यालय पुगेको व्यक्ति यसरी घाइते हुनु पछाडि के भएको हो ? जानकारी गराउनु होला’, आयोगको पत्रमा भनिएको छ ।

जिल्ला प्रहरी परिसर, काठमाडौंका प्रमुख एसएसपी दानबहादुर कार्कीले शेर्पा अर्का एक जना हिरासतमा रहेका आरोपीसँगै शौचालय गएका बेला लडेको दाबी गरेका छन्। ‘उहाँ शौचालय जाँदा लड्नु भएपछि अस्पताल लगेका हौं’, कार्कीले भने, ‘त्यही अनुसारको जवाफ पठाउँछौं ।’यो समाचार अनलाइन खबरमा प्रकाशित छ ।