भक्तपुरका जनतासँग राजाको मुस्कान सहित भलाकुसारी

राजा ज्ञानेन्द्र शाह आइतबार भक्तपुर पुगी तलेजु भवानीलगायत मन्दिरको दर्शन गर्दै भक्तपुरका जनतासँग अन्तरक्रिया सकेर फर्केका छन् ।शाह भक्तपुर पुग्दा त्यहाँ जनलहर बेस्सरी उर्लेकाले सुरक्षाकर्मी र स्वयंमसेवकले थाम्न झन्डै हम्मेहम्मे परेको थियोे । आइतबार दिउँसो ३ बजे भक्तपुर दरबार स्क्वायर पुग्दा शाहलाई नरनारीहरुकोको भीडले घेरेको थियो ।

देशका विभिन्न जिल्लाबाट समेत आइपुगेका पूर्व राजा समर्थकको भीडले राजा आउ देश बचाउ लगायतका नाराबाजी गरेका थिए । हात हातमा देशको झण्डा बोकेका जुनसुकै वर्गका सर्वसाधारण घामको परवाह नगरी घण्टौं लाइनवद्ध भएर पूर्व राजालाई भेट्न कुरी बसेकाहरुले नेताले केही गर्न सकेनन् अब राजा र राजसंस्था चाहिने बताएका छन् ।

देशमा बढ्दो भ्रष्टाचार, बेरोजगारीलगायतका कारण दलका क्रियाकलापप्रति बढ्दो वितृष्णा अनि राजसंस्थाप्रतिको आस्था यी नागरिकको मन मस्तिष्कमा प्रष्टै देखिन्थो । भक्तपुरको मौलिक परम्परा झल्कने नृत्य प्रस्तुत गरिदा पूर्व राजा शाहले अभिरुची पूर्वक अवलोकन गरे । आफूलाई भेट्न आएका सर्वसाधारणको हात समातेर सदभाव प्रकट गर्दै राजा मुस्कुराउँदै हिंड्थे ।उनले आज जनतासँग मुस्कुराएर भलाकुसारी गरे ।