सडक राजनीति मौलाउँदै


३० जेठ २०७७ काठमाडौं।लकडाउन खुकुलो भएसँगै सडक राजनीति मौलाउन थालेका छन्। शुक्रबार भक्तपुर सल्लाघारी नजिकैको सडक, माइतीघर लगायतका ठाउँबाट प्रदर्शन गरिएको हो।गृह मन्त्रालयले विहीबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै जुलुस आमसभा नगर्न भनेको थियो । कहिले वालुवाटार कहिले भक्तपुर र कहिले अन्य सडकमा नारा जुलुस तथा भीडभाड भने प्रशस्तै देखिन थालेको छ ।बाइकमा एकजना मात्र बोक्न पाउने र रातो प्लेटवाल गाडी जोर गते जोर र बिजोर गते बिजोर चलाउन पाउने नियम हालै सरकारले कडाइका साथ लागू गर्न भनेको छ।तर नारा जुलुस तथा भीडभाडका विषयवस्तु भने सिमा विवाद,वैदेशिक हस्तक्षेप,राहत दिनुपर्ने,कोरोना टेष्ट भरपर्दो एवम् शीघ्र गतिमा हुनुपर्ने जस्ता छन्।रोग ठुलो कि भोक ठुलो भन्ने मजदुरका नारादेखि सरकारलाई कर नतिर्ने सम्मका सडकमा नारा भेटिएको पाइन्छ। जागिर बन्द भएपछि तलब नआउने,तलब नआएपछि न बच्चाको फिस अभिभावकले तिर्न सक्छन् न कोठाभाडा नै।यही पारा बढ्दै जाँदा लुटपाट गुन्डागर्दी र झैझगडाबाट समाज बिटुलो नहुने एक समाजसेवीले न्युजकिरण डटकमअनलाइनलाई सँगको कुराकानीमा बताए।newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like