आवश्यक बस्तुहरुको कारोबार र सेवा बन्द नहुने : गृह मन्त्रालय

गृह मन्त्रालयले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै स्वास्थ्य, सुरक्षा, खाद्यवस्तु, खानेपानी, दूध, विद्युत, दूरसञ्चार, सूचना तथा संचार, भन्सार, फोहोरमैला व्यवस्थापनलगायतका आवश्यक वस्तुहरुको कारोबार गर्ने पसल तथा सेवा बन्द नहुने जानकारी दिएको छ ।

मन्त्रालयले ११ गते साँझ एक विज्ञप्ति जारी गर्दै कोरोना भाइरस नियन्त्रणको लक्ष्यसहित गरिएको लक डाउनको मंगलबार पहिलो दिन भएकाले आवश्यक बस्तु र सेवा सञ्चालन गर्ने निकायहरु फाट्टफुट्ट मंगलबार बन्द रहेको उल्लेख गर्दै बुधबारबाट त्यस्ता वस्तुहरुको कारोबार गर्ने पसल तथा सेवाहरु निर्वाधरुपमा सञ्चालन गर्न अनुरोध गरेको हो ।

देशका केही स्थानमा कुनै अत्यावश्यक काम नपरी हिँडडूल गर्ने नागरिकलाई सम्झाउने, बुझाउने, जरिवाना गरी छाड्ने र विना पासका सवारीसाधनलाई नियन्त्रणमा लिइ साँझ फिर्ता दिने लगायतका कार्य भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

मन्त्रालयले सरकारले घोषणा गरेको लकडाउन कार्यान्वयन गर्न सहयोग गरेकामा सबै नेपाली नागरिकहरुलाई धन्यवाद दिंदै ११ मंगलबार बिहान ६ बजेदेखि लागू भएको लकडाउनको घोषणा आगामी चैत १८ गते बिहान ६ बजेसम्म कायम रहने बताएको छ ।

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like