अब कोरियामा नेपाली कामदार लैजाने प्रक्रिया सुरु

२० असोज २०७८ काठमाडौं । लामो समय देखि दक्षिण कोरिया जान नपाएका नेपाली श्रमिक अब चाँडै लैजान दक्षिण कोरियाले प्रकृया सुरु गरेको छ । कोरोना महामारीका कारणले अबरुद्ध भएका श्रमिक अब कोरिया लैजाने कार्य सुरु गरेको हो । भएको संकेत नेपाल स्थित इपिएस कोरिया शाखाले सुरु गरेको हो ।

इपिएस शाखाका स्रोतका अनुसार विभिन्न चरणका प्रकृयाहरु तथा छलफल पश्चात नेपाली श्रमिक लैजाने विषय अत्यन्तै अन्तिम चरणमा पुगेको हो । कोरियाले राखेका सर्तहरु पुरा नेपाल पक्षले गरेको हुदा अब ढिला नगरि कोरियाले प्रकृया सुरु गर्ने एक कर्माचारीले बताए । यही मिति भन्न त मिल्दैन तर अब बिगतको जस्तो ढिला हुदैन चाँडै हुनेछ काम भइरहेको छ उनले भने ।

चाँडै हुने कुराको पुष्टि गदै आइतबार इपिएस कोरिया शाखा ललितपुरले सिसिभिआई फारम भर्ने सम्बन्धि सुचना समेत सार्वजनिक गरेको छ । यो फारम कोरिया उड्न कन्फम कन्फम भए सरह नै मानिन्छ । जहाज चढन अगाडिको यो अन्तिम प्रकृयाको रुपमा कार्यालयले भर्न लगाउने यो फारम यही असोज १७ देखि आउदो असोज २५ गते सम्म भर्न भनिएको छ । कार्यालयमा आफै सहभागी भएर भर्ने उक्त फारम कमिटेड कामदारको लागि हो ।

कोरियाले पहिलो सर्त कमिटेड कामदार लिने र दोस्रो चरणमा भाषा पास गरेर प्रकृया पुरा गरेका कामदारलाई लैजाने जनाएको थियो । उक्त फारम भर्न विस्तृत कुराहरु तल लेखिएको छ ।

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like