लघु चलचित्र किसान युट्युवमा सार्बजनिक


१८ असोज २०७७ काठमाडौं ।कृषि विषयलाई आधार बनाएर निर्माण गरिएको लघुचलचित्र “किसान” कृषि पोस्ट डट कम अनलाइन न्युज पोर्टलको आधिकारिक युट्युब च्यानल एग्रो टिभीमा पहिलो पटक सार्वजनिक भएको छ । लघुचलचित्रका रुपमा हेरिएको यस चलचित्रमा कोरोना भाइरसका कारण विश्वको पर्यावरण बिग्रिएको परिवेशमा नेपालको आर्थिक तथा सामाजिक विकासमा पनि त्यसको असर परेको देखाइएको छ । शिक्षित भएपछि कृषि कर्म गर्न नहुने र सहरमा गइ ऋणमा डुबेर बस्न बाध्य परिवेशको आकृति चलचित्रमा छ ।त्यस्तै त्यस्तै पात्रले आफ्नो गाउँ फर्केर भैंसी पालन गरेर पैसा कमाएको परिदृश्य आम गरिब तथा निम्न वर्गीय किसानहरूको वास्तविकतालाई चलचित्रमा उतार्ने प्रयास गरिएको छ । साहु र मालिकको ऋणले पीडित भइरहेको बेला पनि कसैको सहयोग र सल्लाह मिलेमा मनग्गे आयअर्जन गर्न सकिन्छ भन्ने सन्देश चलचित्रले दिन खोजेको छ ।यो लघु चलचित्र लाई पशुपालन तथा दुग्ध व्यवसायको पकेट क्षेत्र मानिएको कोन्ज्योसोम गाउँपालिकाको संखुमा छायांकन गरिएको निर्देशकले बताए ।

यस लघुचलचित्रमा लामो समयदेखि शिक्षण तथा पत्रकारिता पेसामा आबद्ध नवराज चौलागाईं क्षितिज र मोडल अर्जुन खनाललाई मुख्य तथा गणेश कंडेल ,नन्दमाई चौलागाईं , माधव चौलागाईं , श्यामकृश्न चौलागाईं , सुनिता चौलागाईं र स्वीकृति चौलागाईंलाई अन्य भूमिकामा देख्न सकिन्छ । अर्जुन खनालले तयार पारेको कथा तथा पटकथालाई गणेश कंडेलले छायांकन/निर्देशन र नवराज चौलागाईंले निर्माण गरेका हुन् । एउटै परिवारका चार पुस्ताले संगै मिलेर अभिनय गरेको सम्भवत: यो नेपालकै पहिलो लघु चलचित्र हुन सक्ने अनुमान निर्माण पक्षको रहेको छ ।

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like