जीर्ण बाँसको पुलबाट यात्रा गर्छन् ललितपुरका किसान


३ साउन २०७७ ललितपुर । ललितपुर जिल्लाको सातदोबाटोबाट करीब ७ मिनेट हिंडेपछि धापाखेल खोला पुल पुगिन्छ ।बाँसले निर्माण गरिएको स्थानीय पुलको सहारामा त्यहाँका किसानहरु वारीपारि आवतजावत गर्दछन् । खेतीपातीका लागि किसानहरू त्यहीं जीर्ण पुलबाट आवतजावत गर्ने गर्दछन् । पानी पँधेरो, गौचरण र कृषि कर्मका लागि त्यही पुलबाट दैनिक सयको संख्यामा किसानहरू दैनिक आवतजावत गर्दछन् । पुल बनाउने, खानेपानी ल्याउने,सडक ढल निर्माण गर्ने नेताहरुको चुनावी नारा बन्ने गर्दछ । चुनावी नाराले चुनाव सकिएको भोलिपल्टै नाराले कोल्टे फेर्दै जाने हुनाले न स्थानीय नै लाभान्वित हुन पाएका छन् न विकास ठोस ठाउँमा पुग्न सकेको छ । शुक्रबार न्युजकिरण टिमसँग स्थानीय किसान कृष्णले पुल जीर्ण हुनाले आवतजावतमा कठिनाइ भइरहेको बताए ।धानखेती तथा तरकारी खेतीगर्ने स्थानीय किसानहरूको ठुलो बस्ती रहेको सो क्षेत्र चक्रपथ सातदोबाटोबाट ७ मिनेटको दुरीमा रहेको छ । चक्रपथ सातदोबाटोबाट करीब ७ मिनेट हिंडेपछि पुगिने ठाउँमा त विकासको गति यस्तो छ भने हिमाल पहाड र तराईको बर्खे भेल सँगै अत्यावश्यक मर्मत सम्भारका जीर्ण पुलहरु कति होलान सम्बन्धित निकायको ध्यान जानुपर्छ ।newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like