सामाजिक दुरी उलङ्घन, सडक भीड बढ्दै


२८ जेठ २०७७ काठमाडौं । लकडाउन खुकुलो भएको महसुस गर्दै सडकमा निस्केर हिड्ने मानवजमातहरुले सामाजिक दुरी कायम गर्न छाडेको छन्।सडक यात्रामा सामाजिक दुरी उलङ्घन भएपछि सडक भीड बढ्दै गरेको छ। पछिल्लो पटक जेठ ३२ गतेसम्मको लागि सरकारले लकडाउन अवधि बढाए पनि २८ गते बस्ने उच्च स्तरीय समितिको बैठ्कले चरणवद्धरुपमा लकडाउनको मोडालिटी फेर्ने जनाइएको छ। मध्यान्ह बस्ने सो बैठ्कले निर्णय गर्नु अगावै कतिपय अत्यावश्यक सेवा बाहेकका उद्योग कल कारखाना ठुला होटलहरु खुल्न थालिसकेका छन्।यस्ता खुलेका अफिसका कर्मचारी र अन्ययात्रुहरुले सामाजिक दुरी कायम गर्न छाडेका हुन्।प्राय:दिवा समयमा सडक यात्रामा शुन्यता छाएपनि बिहान बेलुकी सडक भीड बढिरहेको छ।सडकमा तरकारी किन्न होस् वा यसो कस्तो रहेछ सडक भनेर टहलिन निस्कनेहरुको जमातले होस् यात्रा असहज बनाउन सक्छ। अनावश्यक हिँडडुल गर्नेहरुलाई सम्बन्धित निकायले के कतो साबधानीको सूचना सम्प्रेषण गर्ने हो शीघ्र ध्यान पुर्याउनु अहिलेको अपरिहार्यता ठहर्छ।

चाहे राजनीतिक विषयमा गरिएको आन्दोलन तथा संघर्ष होस् वा अन्य कुनै। रोगले कसैलाई पनि भेदभाव गर्दैनन्। केही गरी एउटामा कोरोनस भाइरस संक्रमण भइहाल्यो भने सबैलाई सर्ने खतरा भएकाले नै नेपाल सरकारले सामाजिक दुरी कायम गर्न भनेको हो ‌। स्वास्थ्य कर्मी र सुरक्षाकर्मीहरु आफ्नो को प्रवाह नगरी जनताको जीउ धनको सुरक्षार्थ अहोरात्र खटेर सेवा प्रदान गरिरहेका छन्।रोग ठुलो कि राष्ट्रियता,रोग ठुलो कि भोक ठुलो जस्ता आवाज निकालेर संघर्ष गरिरहेका सामाजिक अभियन्ता हरुले पनि सामाजिक दुरीको नियम पालन गर्ने कि ?

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like