नेपाली जनतालाई ८० करोडको चामल राहत


९ बैशाख २०७७(काठमाडौं)। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरसको समयमा लकडाउन समस्यामा परेका नागरिकलाई मध्ये नजर गर्दै ८० करोड बराबरको राहत सरकारले वितरण गरेको बताएका छन् । सोमबार पत्रकारहरुसँग कोरोनाको बारेमा कुराकानी गर्दै ओलीले देशभर ८० करोड बराबर रकमकाे राहत वितरण गरिसकेकाे बताएका हुन् । सबै नागरिक समक्ष राहत वितरण सरकारले पुगाउदै गरेको छ भन्दै उनले राहातमा कुनै तलमाथि नगरेको बताए ।सडकमा ज्यामी मजदुरहरुका विकराल भोकमरी अवस्था सामाजिक संजालमा भाइरल बनेपछि सरकार र सिडिओलाई थाहा नहुने कुरा कसरी पहिल्यै पत्रकारलाई थाहा हुन्छ उनले भनेका थिए।
नागरिकलाई समस्या हुन नदिनका लागि विभिन्न ठाउँमा खरिद केन्द्र स्थापना गर्ने, इन्डक्सन चुलोलाई बढी जोड दिने र वस्तुको खरिद मूल्य बढ्न नदिने उनको भनाइ थियो । यो समयमा ६/७ लाख मानिस उपत्यका बाहिर बाहिर गएकोले र ग्याँसको खपत घटेको भएर ग्याँसको समस्या नहुने उनले भनेका छन्। ‘दैनिक उपभोग्य वस्तुमा कमी हुन दिइन्न भन्दै उनले बाली भित्र्याउने समय भएकोले विकट क्षेत्रमा पनि खाद्यान्न अभावको अवस्था नआउने बताएका छन् ।

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like