बैशाख ७ मदनकृष्ण श्रेष्ठको ७० औं जन्मोत्सव


७ बैशाख २०७७(काठमाडौं)वि स् २००७ साल बैशाख ०७ गते काठमाडौँको जितपुर फेदीमा जन्मिएका हास्य कलाकार मदनकृष्ण श्रेष्ठको उमेर आइतबार ७० बर्षमा प्रवेश भएसँगै घरमै जन्मोत्सव मनाइएको छ । मदनकृष्ण श्रेष्ठको जन्म दिवसको दिन उनका सहजोडी हरिवंशले फेसबुकमा महजोडीको माला लगाएको फोटो पोस्ट गरेका छन् ।

मदनको लोकप्रियताको कुरा गर्नु पर्दा उनी देशमा मात्र नभई विश्वका थुप्रै राष्ट्रहरुमा समेत चर्चित छन्। उनले नाटक ,हास्य प्रहशन, टेली चलचित्र ,रेडियो कार्यक्रम ,विज्ञापन ,संदेश मुलक जानकारी र चलचित्र समेत निर्माण गरिसकेका छन्।
कलाकारिता क्षेत्रमा लामो समय संगै बिताइसकेका चर्चित हास्यकलाकार हरिबंश आचार्यसंगको मह संचार नामको उनीहरुको प्रोडक्सन कम्पनी रहेको छ । जसबाट चलचित्र ,टेली चलचित्र तथा विज्ञापनहरु निर्माण गारिन्छ ।गतबर्ष मात्रै धर्मपत्नी गुमाएका मदन कृष्ण श्रेष्ठले जति अरुलाई हसाउँछन् त्यति नै आफू भने रुने गरेका छन् ।

त्यसो त उनी केही वर्षदेखि आफै पनि बिरामी छन्।महको म आत्मसंस्करण पढ्दा उनको जीवनी बुझ्न सकिन्छ भने मह जोडी अभिनित रहेको चलचित्र ‘फिलिम’मा तात्कालीन र समकालीन समाज साथै राजनीतिक परिवेशको वास्तविकता उजागर गरिएको छ।

७० औं जन्म प्रवेशको अवसरमा हार्दिक मंगलमय शुभकामना हजुरलाई न्युजकिरण डटकम अनलाइन खबरको तर्फबाट

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like