महालक्ष्मी नगरले विपद्का लागि ५० लाख खर्च छुट्यायो


विपद् व्यवस्थापनमा समितिमार्फत खर्च गर्न महालक्ष्मी नगरपालिकाले ५० लाख रुपैयाँ छुट्याएको छ।हालक्ष्मी नगर विपद व्यवस्थापन समितिको आइतबार बसेको बैठ्कले दैनिकी चलाउन कठीन भएका ज्याला/मजदुरलाई आवश्यक खाद्यान्नको व्यवस्था गर्ने निर्णय गरेको छ। नगरपालिकाका मेयर रामेश्वर श्रेष्ठका अनुसार त्यसका लागि नगरपालिकाले वडा कार्यालयमार्फत विवरण संकलन गर्ने छ र त्यसमा विभिन्न संघसंस्थाले मिलेर वडाकार्यालयसंग समन्वय गरी सहयो गर्न सक्ने छन्।आधिकारिक विवरण प्राप्तका आधारमा दैनिक कमाएर गुजारा गर्नेहरुका लागि आवश्यक व्यवस्था पनि मिलाउने मेयर श्रेष्ठले बताएका छन् ।

नगरपालिकाले विदेशबाट आएकाहरुको लगत संकलन गरेको र अझै कडाइका साथ गरिने बताउँदै उनीहरुलाई जाँच गरिएको र सेल्फ क्वारेन्टाइनमा बस्न अपिल गरिएको जानकारी दिए ।
किराना पसल र डिपार्टमेन्ट स्टोरमा इनामेलले चिनो लगाएर एक–एक मिटरको फरकमा ग्राहकलाई लाइनमा राख्न पनि निर्देशन दिइ सकिको छ ।त्यस्तै, नगरपालिकाले किस्ट हस्पिटलसँगको सहकार्यमा ६० आइसोलेसन बेड र २० वटा आईसीयुको व्यवस्था गरेको छ ।नगरपालिकाले ५० लाख रुपैयाँ छुट्याएको छ। प्राकृतिक प्रकोप, महामारीजस्ता विपद्को अवस्थामा उक्त सो रकम खर्च गरिने पनि मेयर रामेश्वरले बताएका छन्।उनले नगर र वडालाई समन्वय नगरी कसैले केही गर्न नपाउने नगरको निर्णय छ को पनि ब्याख्या गरे।

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like