वहुविवाह गर्ने जोडीलाई छ महिना कैद

काठमाडौं । भोजपुर जिल्ला अदालतले बहुविवाह गर्ने एक जोडीलाई कारागार सजायको फैसला सुनाएको छ । अदालतले पौवादुङ्मा गाउँपालिका वडा नम्बर २ तिवारीभञ्ज्याङका ५३ वर्षीय तिलकप्रसाद ढकाल र सोही ठाउँकी २१ वर्षीया मुना धमलालाई जनही एक वर्ष छ महिना कै द र ज नही रु १५ हजार ज रि वानाको फैसला गरेको हो ।

जिल्ला न्यायाधीश गेहेन्द्रराज पन्तको इजलासले गरेको फैसलाअनुसार पीडितलाई रु २० हजार क्षतिपूर्ति पनि भराइएको अदालतका नायब सुब्बा खड्ग भट्टराईले जानकारी दिनुभयो ।

मुलुकी अ’परा’धसंहिता २०७४ को दफा १७५ को ९४० बमोजिम ती जोडीलाई कैद र जरिवानाको स जा य गरिएको हो । उनीहले गत साउन २३ गते विवाह गरेका थिए । उनीहरुलाई ढकालकी जेठी श्रीमती रेवतीको जाहेरीपछि गत साउन ३० गते प क्राउ गरिएको थियो‌ भन्ने खबर सुलभ न्युजको खबरलाई न्युज किरणले साभार गरेको हो।

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like