भूकम्प पीडितको रकम निकासा गर्नु:मन्त्री बास्कोटा

सुचना प्रविधिमन्त्री गोकुल बाँस्कोटाले भुकम्पपीडितले बनाएको जस्तोसुकै घरको पैसा निकासा गर्न मातहतका निकायलाई निर्देशन दिए ।

काभ्रे जिल्लाको विकट क्षेत्र खानीखोला गाउँपालिका सोनाम ल्होछार मुल आयोजक समितिले आयोजना गरेको बृहत साँस्कृतिक कार्यक्रम तथा पूर्ण साक्षर गाउँपालिका घोषणा कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उनले भुकम्पपीडितको रकम निकासा नरोकिकन गर्नु। जस्तोसुकै घर बनाए पनि भुकम्पपीडितको पैसा निकासा गर्ने निर्णय मन्त्रिपरिषद्कै गरेको हो ।

‘अहिले इञ्जिनियरहरुले दुख दिएको सुन्छु, गाउँपालिकाका अध्यक्ष यही हुनुहुन्छ, म निर्देशन दिन चाहन्छु, जस्तो घर बनाए पनि भुकम्प पीडितको पैसा नरोक्नु, तुरुन्तै दिइ हाल्नु । इन्जिनियरले जे भने पनि भुकम्पपछि घर बनाएका जनताले पैसा पाउने हो’ उनले भने, ‘जसले दिन मान्दैन् तपाईं नै त्यसलाई कारबाही गर्नुस् । किनकि सरकारले भुकम्पपीडितले जस्तो घर बनाए पनि पैसा दिने निणर्य गरेको पहिल्यै हो ।

मन्त्रीपरिषदको निर्णय सार्वजनिक :

माघ २१ गते बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले रेलमार्गमा पूरै जग्गा परेका जग्गाधनीलाई ७५ प्रतिशत, सोभन्दा कम जग्गा परेकालाई ६६ प्रतिशत र घर, टहरा, पर्खाल आदिका हकमा जिल्लाको दररेटअनुसार क्षतिपूर्ति उपलब्ध गराउन स्वीकृति प्रदान गर्ने निर्णय गरेको थियो।

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like