फुल खेलाउँदै बस्छन् पूर्व माओवादी कार्यकर्ता

पूर्व माओवादी कार्यकर्ता केशव ठकुरी ललितपुरको हात्ती वनमा फुल खेलाउँदै दिन काट्छन्।उदयपुर भलाय डाँडाँ गा वि स वडा नं ९ घर भएका ठकुरी ०६० साल देखि माओवादीको भातृ संगठनमा आवद्ध थिए।उनी अहिले नेकपा डब्बलको ट्रेड युनियन अन्तर्गत गलैंचा मजदुरका केन्द्रीय उपाध्यक्ष पनि हुन्।पार्टीले कार्यकर्तालाई कहिले हेरेन् बरु कार्यकर्ताले पार्टीलाई आफ्नो समय र कमाइ खाने उमेर दियो-ठकुरीले अनलाइन न्युज किरणलाई बताए।

२००७ सालमा ३ वटा कांग्रेस थिए पछि एक कांग्रेस भए तर हाम्रो पार्टी नेकपा माओवादी के भयो भयो ।माओवादीले दशवर्षे जनयुद्ध गर्यो भन्ने कि नेकपाले जनताले प्रश्न तेर्साउन थालेको उनी बताउँछन्।त्यसो त उनका साथीहरु कोही होटल साहु कोही खेतीपाती र विभिन्न संघसंस्थामा आवद्ध नभएका होइनन् ।

एक पटक उनले प्रदेश सभासद राजकाजी महर्जनलाई व्यवसाय गर्न दुई लाख माग गरेछन्।महर्जनले भने आफूले भूकम्पमा तिमी बस्ने घरै बनाइदिएको होइन् बूढा चुपलाग पैसा दिन सकिन्न भनेछन्-केशवकी दुलहीले बताइन्।

दशवर्षे जनयुद्धमा होमिएका यस्ता लाखौं युवा बेरोजगार होलान् तर दुई तिहाइको दम्भ देखाउने सरकारले यस्तै फुल खेलाएर बस्न बाध्य पारेको बताउँछिन् हात्तीवनमै कोठा लिएर बस्ने दोलखाकी कान्छी खड्का।

महिनामा बिस हजार घर खर्चले दालभात खान धौधौ परेको बताउने ठकुरीका दुई छोरा र एक छोरी छन्।पसलले महिनामा १०,१२ हजार माथि कमाइ गर्दैन्।लगानी गर्ने हैसियत छैन्।कमाउने उमेरमा नेताको पुच्छर बन्दै गइगो।नेताले हेरेन् ।

newskiran.com

newskiran.com

You May Also Like